W obecnych czasach dosyć szybko staramy się wejść w związki małżeńskie, i tak samo dość szybko się później rozwodzimy.

  • Posted on: 18 July 2017
  • By: addmean
Na zdarzenie, którym jest rozwód nie warto natomiast patrzeć jednostronnie. Wielu ludzi myśli nad sensem związków analizując tego rodzaju sytuacje, jak często pojawiające się rozwody.

Możnaby sądzić, że jest ich aktualnie o wiele więcej niż kiedyś, jednak może to wynikać w praktyce z najróżniejszych czynników, jakie niegdyś nie miały miejsca. Sam fakt, że rozwody współcześnie są na porządku dziennym, kiedyś zaś nie były nawet możliwe, pokazuje, że nie powinniśmy widzieć tego zjawiska jednostronnie.

Obrączka na palcu
Source: pixabay.com
To prawda, że ludzie obecnie dużo szybciej skorzy są wziąć rozwód Wrocław i ułożyć sobie życie na nowo. Wciąż niejasną kwestią pozostaje to, czy tego typu sytuacja jest faktycznie z korzyścią dla par, czy raczej nie. Ważne jest to, że obecnie ludzie mniej angażują się w praktyce w związki, traktują je raczej powierzchownie albo z drugiej strony są mniej wytrwali w swoich postanowieniach. Zamiast pracować nad relacją, w której w praktyce mogą zachodzić sprzeczki i kłótnie, wolą złożyć pozew o rozwód bez orzekania o winie, aby móc jak najszybciej ułożyć sobie życie z kimś innym.

Nie należy oceniać tego typu sytuacji, bowiem jest to tak naprawdę indywidualna kwestia poszczególnych osób i par, warto jednak głębiej pomyśleć nad tym zjawiskiem, bowiem w praktyce gwarantuje ono z reguły dużo niemiłych przeżyć. Rzecz jasna, być może rozwody nie byłyby tak częste, gdybyśmy z innym nastawienie podchodzili do kwestii ślubu. Tak jak szybko się go bierze, tak samo w przyszłości szybko próbuje się z niego wyplątać. Jakie to ma konsekwencje?

Jeżeli w związku nie ma dzieci, podstawowe konsekwencje – jeżeli w ogóle zachodzą - ponoszą sami odpowiedzialni za całe zdarzenie. W praktyce w najmniej niesprzyjającej sytuacji znajduje się osoba, jaka złożyła pozew, bowiem w rzeczywistości dość często jest to reakcja jedynie ze strony jednej z osób. Ta druga osoba w związku zostaje postawiona przed sytuacją, w jakiej na pewno nie chciałaby się znaleźć i która może istotnie podważyć jej mniemanie na temat związków i ich sensu. Sprawa jest natomiast jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy w związku pojawiają się dzieci, jakie najczęściej najbardziej wszystko przeżywają.