Upadłość konsumencka to czasami jedyna opcja dla osoby zadłużonej, żeby pozbyć się długów

  • Posted on: 13 November 2017
  • By: addmean
Jeśli wpadliśmy w jakieś problemy i nie możemy spłacić na przykład kredytu, to warto zastanowić się nad ogłoszeniem konsumenckiej upadłości. To wszystko jest dokładnie opisane w przepisach, więc jeżeli ten temat nas zaciekawi, to warto nieco poczytać lub poradzić się specjalisty.

syndyk-Warszawa
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Należy nadmienić, że konsumencka upadłość dotyczy jedynie osób fizycznych, które nie są przedsiębiorcami. Los przynosi niezwykle rozmaite niespodzianki i czasami nie z własnej winy wpadniemy w ciężką sytuację i nie będziemy mogli spłacać wierzytelności. Jeśli (ciąg dalszy tego zagadnienia> www.legalnybiznes.pl)zatem interesuje nas upadłość konsumencka warszawa jest miastem, w którym z łatwością znajdziemy dobrą kancelarię, która doradzi nam oraz się zajmie naszą sprawą. Trzeba nadmienić, iż przepisy precyzyjnie regulują, które wierzytelności mogą być zlikwidowane. Nie da się na ten przykład uwolnić od zobowiązań alimentacyjnych. Jeśli zatem (polecany notariusz z Wrocławia > źródło artykułu) stwierdzimy, iż uratuje nas upadłość konsumencka Warszawa jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy znakomitym adwokatów. Oczywiście bardzo istotne jest też to, żeby ustalić czy w obecnej sytuacji znaleźliśmy się z własnej winy, przez zaniedbanie, czy przez kompletnie inne okoliczności.

Trzeba mieć w pamięci, iż jeżeli wierzyciel chce odzyskać jakiekolwiek fundusze, to musi zgłosić własną wierzytelność. Jeżeli tego nie uczyni, to automatycznie nie weźmie udziału w postępowaniu upadłościowym. Trzeba jednak powiedzieć, iż brak zgłoszenia nie powoduje, że prawo wierzyciela do odzyskania należności wygaśnie. zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym jest zatem niezmiernie ważne i trzeba o to zadbać, jeśli ktoś chce otrzymać jakiekolwiek należności od zadłużonego. Dobrze będzie więc wynająć porządnego prawnika albo poczytać różne artykuły w sieci, żeby więcej się dowiedzieć. Bez wątpienia zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym jest kluczowe, jeśli wierzyciel chce odzyskać należności.

Wszelkie postępowania upadłościowe są niesłychanie skomplikowane. Dobrze będzie zatem zatrudnić doświadczonych prawników, którzy zajmą się taką sprawą.