Pomoc prawna w Polsce dla obcokrajowców? Aktualnie to jak najbardziej dostępne!

  • Posted on: 18 September 2017
  • By: addmean
Wielu Polaków wyjeżdża do pracy do innych krajów. Jeśli takiej osobie się poszczęści i za granicą dostanie dobrze płatną pracę, zazwyczaj już tam zostaje - przeprowadzki z powrotem do miejsca, gdzie zarabia się sporo mniej bez wątpienia nigdy nie są łatwą decyzją i trzeba mieć naprawdę porządne powody aby taką podjąć. Dlatego więc większość Polaków, którzy dostali fajną pracę za granicą, najczęściej już tam zostaje. To najczęściej wiąże się z koniecznością dostosowania się do obyczajów i prawa danego kraju, co niejednokrotnie nie jest wcale taką łatwą rzeczą. Prawdziwe problemy mogą zacząć się w sytuacji kiedy musimy załatwić jakieś rzeczy związane z prawem danego państwa - wówczas osoba, która nie jest zaznajomiona z danym systemem prawnym może mieć prawdziwe problemy.

firma - fotogram
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
Nie inaczej jest również w wypadku obcokrajowców mieszkających w Polsce - jeżeli obywatel przykładowo Włoch musi stanąć przed polskim sądem, bez wątpienia jest to dla niego podwójnie niekomfortowa sytuacja. Na szczęście wiele firm obecnych na rynku zaczyna oferowanie usług niezbędnych obcokrajowcom - tak powstają przykładowo italian desk Varsavia, czyli działy firm zajmujące się w pomocy właśnie Włochom. Tego typu działy ma przede wszystkim sporo kancelarii prawniczych, ale także inne przedsiębiorstwa, jak przykładowo biura rachunkowe. Tego typu servizi legali in Polonia to dla Włocha prawdziwe wybawienie w przypadku kiedy mają coś poważnego do załatwienia. Nie sposób zaprzeczyć, iż nasz system prawny jest stosunkowo skomplikowany i nawet Polacy często mają spory kłopot z wypełnieniem wszelkich formularzy w odpowiedni sposób - nie wspominając o obcokrajowcach, którzy oczywiście nie byliby w stanie osobiście załatwić wszystkich formalności, zwracając jednocześnie uwagę na wszelkie niuanse prawne. Dlatego jeżeli masz jakiegoś znajomego Włocha, który wymaga pomocy w załatwianiu biurowych spraw, oczywiście powinieneś go wysłać do firmy, która oferuje servizi legali in Polonia. W takich miejscach pracują ludzie z bardzo dobrą znajomością języka włoskiego oraz tamtego systemu prawnego lub podatkowego, dzięki czemu będą mogli łatwo wyjaśnić wszystkie zawiłości z tym związane. Najczęściej można spotkać italian desk Varsavia, jednak w pewnych wypadkach taką specjalistyczną pomoc będziesz w stanie otrzymać także w innym mieście.

Firm oferujących pomoc prawną dla obcokrajowców jest sporo, a powstanie ich niewątpliwie coraz więcej. Mamy nadzieję, że taką samą fachową pomoc Polacy są w stanie uzyskać za granicą.