Podstawowe informacje na temat zadań grafologów, jakim technikami jest dokonywana weryfikacja dokumentów.

  • Posted on: 12 September 2017
  • By: addmean
Po tym jak podpisze jakiś dokument trzeba się liczyć ze wszelkimi konsekwencjami, które się z tym wiążą. Zdecydowana większość osób będzie respektować to, co nawet dawno temu podpisała i z umów się wywiązuje, lecz zdarzają się sytuacje, że ktoś się zwyczajnie swojego podpisu wypiera.

ekspertyza dokumentów przez grafologa
Author: A. Birkan ÇAGHAN
Source: http://www.flickr.com
Podobnie będzie w drugim kierunku, niejeden raz ktoś dowiadywał się nagle że ma do spłacenia kredyt, o istnieniu którego nie miał pojęcia, albo co co gorsza, nagle przestał być właścicielem samochodu czy nawet domu. Mimo że umowa jest podpisana, to osoba ta wypiera się tego, że to ona zrobiła. W takiej sytuacji w celu odkrycia prawdy konieczne może być przeprowadzenie specjalistycznych badań, a najlepszą osobą, jaka może się tym zająć, jest grafolog cennik. Generalnie grafolodzy będą się zajmować badaniem ręcznie pisanych dokumentów, potwierdzając lub wykluczając ich prawdziwość. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, a także nowoczesnym narzędziom informatycznym, które będą ich wspomagać w pracy, będą w stanie dokładnie zweryfikować otrzymane dokumenty.

Przeważnie tego typu ekspertyza dokumentów jest zlecana przez sąd podczas postępowania dowodowego, który może zlecić w wątpliwych sytuacjach wykonanie ekspertyzy przez zawodowego grafologa. Grafolodzy w czasie wykonywania swojej pracy przede wszystkim się opierają na wiadomościach zdobytych podczas studiów a także zdobytym później doświadczeniu zawodowym. Duża rolę w ich pracy mają aktualnie różnego rodzaju programy informatyczne, pozwalające na jeszcze bardziej precyzyjną analizę. Podczas analizy pisma porównuje się przede wszystkim kształt i wielkość znaków, bierze pod uwagę odległości pomiędzy nimi, lecz również uwzględnia pochylenie czy sposób łączenia.

Niejednokrotnie trzeba też zwrócić uwagę na okoliczności, w jakich mógł powstawał podpis, jakie także mogą znacząco wpływać na to, jak on będzie wyglądał. Należy przy tym pamiętać, że grafolodzy mają naprawdę dużą odpowiedzialność za swoje analizy. Od staranności i rzetelności ich wykonania nie tylko może zależeć kogoś sytuacja finansowa, ale czasami niekiedy i wolność takiej osoby.