Nasza pierwsza inwestycja zazwyczaj nie jest wielka, jednak nawet w przypadku niewielkiej firmy zajmowanie się tematami rachunkowymi może przysporzyć mnóstwo problemów.

  • Posted on: 19 June 2017
  • By: addmean
Na dzień dzisiejszy wiele osób postanawia założyć własną firmę. Nasza pierwsza inwestycja przeważnie nie jest wielka, jednakowoż\jednakże nawet w przypadku niedużej firmy zajmowanie się tematami rachunkowymi może przysporzyć wiele problemów dla osób, które nie mają doświadczenia w tej kwestii. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zatrudnieniu doświadczonego biura rachunkowego.

wczasy - odbicie
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na dane biuro rachunkowe nie powinno się patrzyć jedynie na cenę. Nie powinniśmy także kierować się barwnymi szyldami typu biuro rachunkowe warszawa, które bez problemu możemy odnaleźć w różnych częściach każdego miasta. Podstawową kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę,to czy dane biuro posiada certyfikat księgowy wystawiony przez Ministra Finansów. Następnym czynnikiem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest posiadanie przez biuro polisy OC. Wykupienie tej polisy jest zabezpieczeniem dopuszczenia się ewentualnych błędów, ale świadczy też o tym, że biuro rachunkowe traktuje swoich klientów poważnie, albowiem wykupienie takiej polisy nie jest tanie. Warto zwrócić również uwagę, czy dane biuro rachunkowe traktuje swoich klientów w sposób indywidualny, toteż zaleca się unikanie gigantycznych biur, w których nasze przedsiębiorstwo będzie jednym z wielu. Małe biura natomiast zazwyczaj przydzielą nam jednego księgowego, który będzie zajmował się naszymi sprawami. Ta sytuacja jest znacząco wygodniejsza, albowiem w razie jakichkolwiek obiekcji wiemy dokładnie z kim powinniśmy się skontaktować. Istotną informacją może też być fakt, czy w konkretnym biurze pracują ludzie doświadczeni w konkretnych dziedzinach, którzy mogą się przydać w sytuacji, kiedy będziemy wymagać dodatkowych konsultacji. Na koniec należy upewnić się, czy rozpatrywane biuro rachunkowe zajmuje się jedynie księgowością. Można znaleźć wiele biur, które poza podstawową działalnością prowadzą na przykład agencję ubezpieczeniową, co może budzić obawy, czy te biuro faktycznie jest w stanie dobrze funkcjonować zwłaszcza, że doświadczone biuro rachunkowe - zobaczysz - obsługujące zadowolonych klientów nie potrzebuje dodatkowych źródeł dochodu.

Konkludując wybór fachowego biura rachunkowego może być istotną decyzją dla każdego właściciela firmy. Warto dogłębnie przemyśleć, które z biur wynająć, ponieważ od tej decyzji zależeć będzie, czy regularne rozliczenia z fiskusem zostaną sprowadzone jedynie do regularnego przelewu na konto biura, czy też dadzą o sobie znać dodatkowe kłopoty.