Kancelaria notarialna – miejsce, gdzie przygotowuje się dokumenty mające wolę stron

  • Posted on: 16 August 2016
  • By: addmean
Pomimo, iż wiele ludzi kojarzy tego typu punkty jak kancelaria notarialna, niemniej jednak niewielu potrafi odpowiedzieć na pytanie: co robi notariusz? Pokrótce, jest nim człowiek, który pełni bardzo ważny zawód, który należy do profesji publicznego zaufania.

firma - migawka
Source: pixabay.com
Jeżeli nadal zastanawiasz się, czym trudnią się notariusze w takim miejscu, jak kancelaria notarialna łódź, już nie powinieneś. Notariusze w całym kraju posiadają praktycznie takie samo zadanie – wykonywanie czynności, którym osoby zainteresowane pragną lub muszą nadać postać aktu notarialnego (lub inną, jaka również wymaga obecności notariusza). Z reguły usługi notarialne łódź wiążą się ze sporządzaniem dokumentów odnoszących się do nieruchomości – jest to prawda. Jednak w kancelarii możliwe jest również przykładowo przygotowanie testamentu, aktu pełnomocnictwa lub też zawiązanie spółki.
Wciąż najpopularniejszym dokumentem, jaki można sporządzić w takim miejscu, jak kancelaria notarialna jest umowa sprzedaży lub darowizny. Notariusz może również przyjmować przeróżne dokumenty bądź papiery wartościowe na przechowanie, wypisywać protokoły ze spotkań i potwierdzać autentyczność odpisów albo kopii aktów z pierwowzorem. Właśnie w ten sposób wyglądają ogólne usługi notarialne łódź.
Należy pamiętać, że notariusz to niezwykle istotna profesja. Taka osoba musi bardzo skrupulatnie przestrzegać przepisów prawnych oraz etyki zawodowej, dlatego że sprawdzana jest przez radę izby notarialnej. Każdy notariusz jest odpowiedzialny za rzetelnie wykonywane czynności własnym majątkiem, a zatem ciąży na nim ogromna odpowiedzialność. Każda kancelaria notarialna łódź oraz jej kadra mają obowiązek zachować tajemnicę. W tego typu zawodzie należy także cały czas być bezstronnym oraz porządnym.

Jeżeli musisz dokonać czynności w kancelarii notarialnej, należałoby najpierw umówić się na informacyjne spotkanie, w czasie którego pokażesz notariuszowi swoją sprawę. Aby uprościć mu zadanie, weź ze sobą niezbędne dokumenty dotyczące przyczyny spotkania. Takie informacyjne spotkania są darmowe – następnie zostaje już tylko uzgodnić termin na spotkanie właściwe.