Jak wygląda procedura upadłościowa w Anglii? Co warto wiedzieć?

  • Posted on: 12 September 2017
  • By: addmean
Instytucja upadłości konsumenckiej jest uregulowana w systemach prawnych prawie wszystkich państw Unii Europejskiej. Przekonaj się, jak rysuje się upadłość konsumencka osoby fizycznej w Anglii i Walii.

Optymalizacja podatkowa
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Należy wspomnieć, że na rynku znajduje się coraz więcej firm, które proponują ofertę, w której znajduje się optymalizacja podatkowa. Dokonywana jest przykładowo optymalizacja podatkowa zysków z handlu międzynarodowego, optymalizacja podatkowa z handlu internetowego czy usług świadczonych zdalnie. Jeżeli chodzi o upadłość w Anglii to procedurę wszczyna wniosek bankructwo osobiste. Wniosek składany jest w sądzie, a jego forma jest ujednolicona od dłuższego czasu.

Osoba, która ma możliwość złożenia takiego wniosku to bezrobotny, pracujący lub (sprawdż notariusza z Wrocławia) prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Wniosek co jasne musimy opłacić. Sąd bankructwo stwierdza w parę godzin. W ciągu dwóch tygodni odbywa się spotkanie i rozmowa z pracownikiem syndyka. W trakcie spotkania określany jest stan majątku bankruta. Bankrut może również liczyć na pomoc dotyczącą procedury. Syndyk udziela informacji o upadłości wszystkim wierzycielom. Wierzyciele są zobowiązani do zgłoszenia wierzytelności. Trzeba nadmienić, że brytyjskie przepisy prawne uwzględniają okres tzw. restrykcji, który trwa rok. W tym czasie bankrut nie może pracować na wybranych stanowiskach, w tym państwowych, nie może stać się członkiem zarządu spółki z o.o.. Jeśli określona osoba odmawia współpracy z syndykiem lub (więcejo tym na tema notariusza- www.notariusz-skupien.pl/) ukrywa istotne informacje lub majątek, okres restrykcji może zostać przedłużony nawet do 15 lat.

Po upływie roku, restrykcja jest automatycznie odwoływana. Bankrut nie jest zobowiązany do składania jakichkolwiek wniosków na tym etapie. Zakaz piastowania wspomnianych stanowisk czy wykonywania określonych zawodów, a także różnorakie ograniczenia finansowe nie są istotne. Jeżeli chodzi o upadłość w Anglii to nieczęsto się zdarza, by sąd odmówił przyjęcia wniosku o bankructwo, równie rzadko sąd odrzuca podanie. Musimy wspomnieć, że w Wielkiej Brytanii ogłosić upadłość mogą wszyscy rezydenci. Nie wymaga się posiadanie brytyjskiego obywatelstwa, kluczowe znaczenie ma tzw. centrum interesów życiowych.