Jak przeżyć rozprawę rozwodową?

  • Posted on: 17 June 2016
  • By: addmean
Rozwód to zazwyczaj dość wyczerpujące, emocjonalnie przeżycie, szczególnie jeśli jeden z partnerów jest winny zaistniałej sytuacji. Jak poradzić sobie z rozłąką i jak przetrwać całą procedurę?

Przyczyny rozwodów
Romantyczny związek, pełen uczucia, następnie piękny ślub i wreszcie szara codzienność. Niestety, małżeństwo nie zawsze trwa przez długie lata aż do śmierci któregoś z małżonków. Nierzadko bywa tak, że z rozmaitych powodów zostaje podjęta decyzja o rozwodzie. Nierzadko koniec związku spowodowany jest zdradą którejś ze stron, kiedy indziej może być to choroba alkoholowa, jak również stosowana przemoc. Może się także zdarzyć, że para wspólnie podejmie decyzję o zakończeniu formalnego związku, przez wzgląd na niedopasowanie charakterów. Niektórzy nawet czują ulgę, gdy opuszczają salę sądową, jako że sytuacja była trudna do zniesienia i uniemożliwiała wspólne życie pod jednym dachem. Optymistyczny scenariusz zakłada, że po rozwodzie dwoje dorosłych ludzi jest w stanie normalnie się dogadać, w rzeczywistości jednak bardzo rzadko dochodzi do porozumienia, a duże emocje wymagają uspokojenia przez kogoś z zewnątrz. Właśnie w tego rodzaju przypadkach przydaje się adwokat rozwody wrocław.

Wparcie z zewnątrz
malowidło - Sąd
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Rozwód z orzeczeniem o winie często jest bardzo emocjonalnym przeżyciem. Osoby, które nie chcą być już ze sobą, nierzadko dają ponieść się nieprzyjemnym uczuciom i w efekcie nie mogą dojść między sobą do sensownego porozumienia. Wrocław adwokat rozwód to często jedyne rozwiązanie. Osoba z zewnątrz nie tylko wesprze nas fachowym wsparciem jako pełnomocnik, ale także może być skutecznym negocjatorem pomiędzy skłóconymi małżonkami i w pewien sposób pomoże uspokoić powstałe emocje.

Dodatkowo warto pamiętać, że adwokat rozwody wrocław to również wsparcie w momencie pisania pozwu i jeśli chodzi o przejście całego procesu sądowego, a także ustalenia strategii postępowania. Specjalista od prawa rodzinnego może uchronić nas przed niekorzystnymi skutkami konkretnych decyzji, co ma znaczenie np. podczas przyznawania opieki nad potomstwem. Niekiedy adwokat przyjmuje rolę psychologa, ponieważ w istotny sposób pozwala rozładować nasze emocje, wyrazić się i dookreślić naszą postawę.