Czym jest grafologia? Co dzięki niej jesteśmy w stanie sprawdzić? Gdzie jest bardzo często stosowana?

  • Posted on: 29 June 2017
  • By: addmean
Grafologia jest dziedziną wiedzy, jaka umożliwia rozpoznanie osobowości człowieka biorąc pod uwagę, to jak wygląda jego pismo odręczne. Najistotniejsze jest stwierdzenie, które mówi, iż pismo każdego człowieka jest niepowtarzalne i zindywidualizowane.


Powinniśmy więc pamiętać, iż tak jak nie ma dwóch takich samych osób, jakie mają takie same linie papilarne, tak samo nie istnieją 2 identyczne charaktery pisma. Wynika to po prostu z indywidualności psychicznej każdego człowieka. Co grafolog może więc wyczytać z tego rodzaju pisma? Wiadomo, iż nie jest on wróżbitą, więc nie powie, co czeka nas w przyszłości. Pismo definiuje jakimi jesteśmy osobami, co w nas drzemie. Dzięki temu można poznać słabe oraz silne strony każdego człowieka. Poznamy również uczucia, jakie towarzyszą piszącemu, sprawdzimy czy są to stany depresyjne, lękowe czy nawet ekstazy?

grafolog - ekspertyza
Author: Julie Jordan Scott
Source: http://www.flickr.com

Oczywiście, to jakie będą rezultaty jest zależne od wynajętego grafologa. Zawsze wybierajmy najlepszego profesjonalistę w tym obszarze, gdyż mamy wtedy zapewnienie, iż najlepiej poznamy charakter danej osoby. A jak grafolog warszawa to najbardziej właściwe miejsce, by odnaleźć właśnie taką osobę, jaka będzie w stanie rozszyfrować pismo każdej osoby. Dzięki poznaniu pisma można spojrzeć na człowieka odmiennie, ponieważ zawsze trochę gramy oraz nie pokazujemy prawdziwej twarzy. Tak naprawdę jednak pismo zdradza jakie prezentujemy nastawienie do życia, do samego siebie, jakiego rodzaju mamy cechy zachowań i tak dalej. Łatwo też poznać uzdolnienia, intelekt, co ciekawe można nawet poznać potencjał seksualny danej osoby.

Duża liczba osób zastanawia się również, że grafologia jest w stanie zdefiniować cechy pracownika? Jak najbardziej, ponieważ do takich zawodowych predyspozycji zaliczać powinniśmy ogólne uzdolnienia i umiejętności człowieka. Z pisma bez kłopotu możemy poznać, czy dana osoba jest odpowiedzialna, stateczna, czy jest życzliwa, czy jest uczciwa, czy jest odporna na sytuacje stresujące. Jak widzimy jesteśmy w stanie dowiedzieć się naprawdę wielu rzeczy, więc niektóre firmy z tego korzystają. Bardzo często jednak grafologia wykorzystywana jest w sądzie, aby sprawdzić zgodność pisma podejrzanego.