Czy najlepiej zdobywać dotacje z Unii Europejskiej? Jakie są ich najważniejsze zalety?

  • Posted on: 18 September 2017
  • By: addmean
Od kiedy przystąpiliśmy do Unii Europejskiej każdy z nas może pozyskiwać fundusze na różnorodne cele. To sprawia, że tworzy się wielkie inwestycje, tworzymy drogi, stawiamy budynki, jak i przeprowadzamy mniejsze inicjatywy, najczęściej szkolenia, które poprawiają wiedzę dużej liczby osób, szczególnie z mniejszych miast, w jakich bardziej ciężki jest dostęp do różnorodnych tego rodzaju aktywności. Ale to oczywiście nie norma, gdyż i w większych miastach jest wiele szkoleń, które polepszają kompetencje.

Jak chodzi o dawanie dotacji to jest to zależne od wielu czynników, m.in. od tego, jak duże jest województwo, jak wiele ma ludności, na jakiego rodzaju etapie jest rozwoju. W rzeczywistości jest zbyt dużo tego typu kwestii, ażeby je tutaj wymieniać i nawet nie są jakieś najważniejsze. W Unii Europejskiej istnieje bardzo duża biurokratyzacja, tak więc pamięć o tych wszystkich wymogach jest w stanie nastręczyć problemów. Mimo to na przykład dotacje dolnośląskie zdobywane są naprawdę sprawnie, a sam region uważany jest za jeden z bardziej rozwiniętych. Szczególnie, iż to region, w jakim mamy spore zróżnicowanie rozwoju.

dofinansowanie z unii
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com

Wrocław i okolice rozwijają się bardzo dobrze, zaś Wałbrzych jest miastem, które długo musiało podnosić się po upadku socjalizmu. W przeszłości było to miasto, w jakim istniały kopalnie i wiele osób miało zatrudnienie. Aktualnie miasto funkcjonuje coraz lepiej, ale trwało to długo, żeby wyjść na prostą, zaś pomocne okazały się dotacje. Tak to wygląda też w pozostałych województwach, a dobrym przykładem są dotacje łódzkie. To że Łódź znajduje się dosyć blisko Warszawy to zaleta, lecz również wada, gdyż zawsze to większe miasto przyciąga większą ilość ludzi, a to mniejsze jest trochę skazane na zapomnienie.

Zwłaszcza, że Łódź też jest miastem z bogatą przeszłością oraz gorszymi perspektywami w obecnych czasach. Całe szczęście dzięki dotacjom się to odmieniło, a przemysłowy charakter tego miasta na nowo zyskał jakość. Jak więc łatwo dostrzec dotacje unijne to wiele dobrego, gdyż dzięki temu regiony stają się piękniejsze, a każdy z nas może na tym skorzystać. Czasem nie jest łatwo uzyskać takie fundusze, ale raczej jest wysoka efektywność, a to w sumie widać po tym, w jaki sposób rozwijają się nasze miasta i wsie.