Co należy do najważniejszych zadań grafologów, w jakich przypadkach należy skorzystać z ich pomocy.

  • Posted on: 6 April 2017
  • By: addmean
Każdy z nas zapewne podpisał przez swoje życie wiele bardziej i mniej ważnych dokumentów. Czasami się nawet nie pamięta, czy podpisywało się coś takiego, a czasami zdarzają się przypadki, że ktoś ma tego absolutną pewność, a tymczasem na papierze widnieje jego podpis.

Przynajmniej tak się w pierwszym momencie może wydawać osobom, które patrzą na dokument. Jednak jeżeli są jakieś wątpliwości w tym temacie, to niezbędne okazać się może sprawdzenie wszystkiego przez osobę zajmującą się weryfikacją ręcznego pisma, czyli przez grafologa. Z ich usług bardzo często korzystają sądy oraz policja, w celu sprawdzenia i zweryfikowania materiału dowodowego. Ale też zleca się im różnego rodzaju badania związane z prywatnymi dokumentami, na przykład ustaleniem prawdziwości na różnego rodzaju testamentach i umowach. Żeby zostać zawodowym grafologiem trzeba w pierwszej kolejności ukończyć studia, w naszym kraju parę uczelni posiada ten kierunek w swojej ofercie, lecz również dużo pracy włożyć w samodzielną naukę i rozwój.
analiza pisma ręcznego
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com


Grafolog badając jakiś dokument ma naprawdę sporą odpowiedzialność, gdyż od opinii, którą wyda może zależeć czyjeś dobre imię a nawet spore sumy pieniędzy, jak to będzie miało miejsce na przykład przy testamentach. Z tego też powodu dołożyć on musi wszelkich starań, żeby jak najdokładniej zbadać dokumenty, choć w wielu przypadkach jest to naprawdę trudny i złożony proces, który może wymagać wspomożenia się różnymi programami komputerowymi. analiza pisma ręcznego jest oparta na wielu rozmaitych czynnikach, które trzeba mieć na uwadze. Do najważniejszych należą kształt znaków i sposób łączenia ich z innymi, odległości między liniami, wyrazami czy literami, a także kąt pochylenia i szerokość.

Znaczenie będzie także miało tempo pisania i nacisk pióra, i wszystko to razem zebrane stworzy unikalny wzorzec pisania przez daną osobę. Kombinacja tych wszystkich cech ma dużą unikalność, z tego też powodu doświadczony grafolog może po wykonaniu analiz jednoznacznie stwierdzić, czy podpis będzie prawdziwy.