Bezimienne wiadomości, niezgodność podpisów? Odwiedź grafologa, a problem się wyklaruje!

  • Posted on: 12 September 2017
  • By: addmean
Wielu ludzi nie podpisuje się szczególnie wyraźnie na dokumentach, a wraz z upływem czasu styl ich podpisu również może się zmieniać. Takie niezbyt oryginalne podpisy są również łatwe do sfałszowania, i niestety coraz częściej się zdarza, że się je kwestionuje.

Zeszyt - pismo
Author: 24oranges.nl
Source: http://www.flickr.com
Osobą jaka absorbuje się ekspertyzą pisma ręcznego jest grafolog (sprawdź kryminalistyczne-opinie.pl), jakiego bezsprzecznie uda nam się wyszukać w niejednym wielkim miasteczku. Rozumie się samo przez się, iż nie jest to popularny fach, bo nikt na co dzień nie korzysta z usług tej osoby. Pomimo tego są specjaliści, jacy niewątpliwie nam pomogą, jeśli będziemy mieli problem z ustaleniem wiarygodności jakiegoś podpisu. Dobrze jest zdać sobie sprawę z tego, że badania grafologiczne wykonywane są metodą graficzno-porównawczą. Procedura ta jest uniwersalna, a rezultaty cechują się dobrą wiarygodnością. Interesującym faktem jest to, że grafizm, czyli jeden z trzech kluczowych elementów pisma, może być stwierdzony śladem psychokinetycznym. Ważkie jest to, że badania grafologiczne przeprowadza się przy wykorzystaniu przeróżnego sprzętu optyczno-pomiarowego. Weryfikowanie pisma, dzięki temu, że realizowane jest przez maszyny nie ulega żadnej inwazji, więc bezproblemowo może być to następnie materiałem do dalszych testów. Jeżeli pragnąłbyś więc porównać dwa podpisy to grafolog niezaprzeczalnie Ci pomoże. Do tej osoby chodzą często osoby, jakie dostają anonimowe wiadomości i pragną dowiedzieć się kto jest ich adresatem. Powodem wizyty u tego eksperta może być również ustalenie autentyczności testamentu.

W praktyce przeważnie zdarzają się dwa przypadki, to znaczy albo ktoś będzie się wypierał swojego podpisu i twierdzi że to nie jest jego, mimo że to faktycznie on zrobił, lub nastąpiło fałszerstwo. W każdej z tych sytuacji sprawa może być trudna do wyjaśnienia, zwłaszcza jeżeli nikt tego nie widział. A niekiedy gra idzie o bardzo wysoką stawkę, bo fałszuje się różnego rodzaju umowy sprzedaży samochodów, nieruchomości czy też testamenty. Jeżeli pojawiają się wątpliwości jeśli chodzi o autentyczność podpisu, to w takiej sytuacji konieczne mogą być badania grafologiczne. Wykonywane są one przez osoby zwane grafologami, a ich podstawowym celem będzie określenie autentyczności albo samego podpisu, albo całości dokumentu. Na takie badania niejednokrotnie może skierować sąd w trakcie postępowania, lecz również nie ma problemów, żeby ktoś je zamówił prywatnie.

Przeważnie taka ekspertyza grafologiczna (zobacz) jest zlecana przez sędziego w czasie postępowania dowodowego, który zleca w spornych przypadkach wykonanie badań przez zawodowego grafologa. Grafolodzy w czasie wykonywania swojej pracy przede wszystkim się opierają na wiadomościach zdobytych w czasie studiów a także pozyskanym później doświadczeniu. Duże znaczenie w ich pracy mają obecnie najróżniejsze programy informatyczne, pozwalające na jeszcze precyzyjniejszą analizę. Podczas badań pisma przede wszystkim się porównuje kształt i wielkość liter, bierze pod uwagę odstępy między nimi, lecz również patrzy się na sposób łączenia czy pochylenie.

Jeśli masz problem z tego zakresu to nie zastanawiaj się dłużej, tylko już teraz odwiedź grafologa, który najpewniej będzie mógł Ci pomóc. Już dzisiaj dowiedz się od kogo są te listy! W internecie na pewno uda Ci się znaleźć namiary na speców z tej dziedziny.